AİLE KULÜPLERİ

Toplumsal yapının tüm özelliklerini bünyesinde bulunduran aileler, toplumların temelini ve özünü oluşturur. Bu nedenle, aile bireylerinin güçlü, gelişime açık, eğitimli ve sosyal olması doğrudan toplumumuzu ileriye taşıyacak olan itici güçlerdir. Bu bakış açısıyla her yaştan kadın, erkek ve çocuklara yönelik hayata geçirdiğimiz Aile Kulüpleri projemiz, tüm ailenin yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyor. 2018 yılında, Türkiye çapında 16 ilde 20 mağazamızda bulunan ve sayıları hızla artan Aile Kulüplerimizde, İlçe Halk Eğitimi Merkezleri iş birliğiyle ücretsiz olarak meslek edindirme ve yetenek gelişimi kursları veriyorve aynı ilgi alanlarına sahip kişiler için sosyalleşme imkanı sunuyoruz. Üyelerinin büyük bir çoğunluğu kadınlardan oluşan Aile Kulüplerimiz, kadınların hayata daha fazla ve aktif olarak katılmasına, kişisel gelişimlerine yatırım yapmasına, meslek sahibi olmasına ve çocukları için daha güçlü birer rol model oluşturmalarına destek veriyor. Türkiye’nin dört bir yanında Aile Kulüplerine gelerek aldıkları Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaları ile kendi işlerini kuran kadınların sayısı her geçen gün artıyor.

Aile Kulüplerimizde pastacılık ve aşçılıktan; el nakışı, takı, çini, deri işlemeciliği, ebru sanatı, seramik boyama, ahşap boyama, yağlı boya resim, diksiyon, işaret dili, pilates, İngilizce, Almanca, İspanyolca gibi dil kurslarından; diksiyon, spikerlik, fotoğrafçılık gibi gelişim alanlarına kadar 63 farklı alanda eğitim veriliyor. Aile Kulüpleri’nin 2018 yılında kayıtlı üye sayısı 31.437’ye ulaştı. Yıl içerisinde gerçekleştirilen 670 etkinliğe ek olarak 18.599 kişi katıldı.

Çocukların gelişimine de katkı sağlamayı amaçlayan Aile Kulüplerinde, çocuklara yönelik resim, müzik, satranç gibi eğitimler sunuluyor. Bununla birlikte, modern dünyanın en önemli konuları arasında yer alan kod yazma, sürdürülebilirlik ve sıfır atık ile ilgili atölye çalışmaları da düzenlenerek çocukların bilgi ve hayal gücü gelişimine katkı sağlanıyor.