İŞ BİRLİKLERİ İLE YÜRÜTTÜĞÜMÜZ PROJELER

Farklı konularda uzmanlaşmış paydaşların birlikte ürettikleri projelerin sonuçlarının çarpan etkisiyle büyüdüğüne inanıyoruz. Bu nedenle üretici firmalarımız, sivil toplum kuruluşları ve müşterilerimizle güçlerimizi birleştirerek birçok uzun soluklu projeye hayat veriyoruz.

Spor alanında yürüttüğümüz “Özel Sporculara Özel Destek” kampanyamız 2016 yılı itibarıyla Minik Sporcular projesine dönüşerek özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların spor ile tanışmasına desteğini sürdürdü. Mağazalarımızda satılan Procter&Gamble ürünlerinden elde edilen gelirin bir bölümünün Özel Olimpiyatlar Türkiye Komitesi’ne bağışlanmasıyla 2-7 yaş arasındaki özel çocukların koordinasyon becerilerinin artmasına ve yaşıtlarıyla birlikte sosyalleşmelerine olanak sağlanıyor. Proje kapsamında, 15 yılda 9,5 milyon müşterimizin katkılarıyla, 6.034 özel genç ve çocuğa ulaştık.

2010 yılından bu yana Ariel (P&G) ile yürüttüğümüz ve gelenekselleşen “Çocuk Kıyafeti Bağış Kampanyamız” ile Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) aracılığıyla ulaştığımız 283 bin çocuğa 660 bini aşkın kıyafet bağışının yapılmasına destek verdik. Her yıl 23 Nisan haftasında, ihtiyaç sahibi çocukları sevindirmek isteyen müşterilerimiz, mağazalarımızdan aldıkları oyuncak, çocuk kitabı ve kırtasiye ürünlerini, mağazalarımızda bulunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı kutularına bırakarak çocuklara hediye edebiliyor.

2017 yılında başlatılan “Rengarenk Okullar” kampanyası 2018’de de devam etti. Kampanya kapsamında, mağazalarımızda satılan Lipton Ice Tea ürünlerinden elde edilen gelir ile TOG gönüllüleri eskimiş ve tadilat ihtiyacı olan 2 okulun iç ve dış boyaları yeniledi. Böylece müşterilerimiz, öğrencilerin daha renkli bir ortamda daha mutlu eğitim görmelerine katkıda bulundu.