KALAN TAZELER KÜÇÜK DOSTLARIMIZA

Orman, sokak ve barınak hayvanlarının beslenmesi için, 2014 yılından bu yana “Kalan Tazeler Küçük Dostlarımıza” projesini gerçekleştiriyoruz. Mağazalarımızda son kullanım tarihi yaklaşan ancak hala tüketilebilir olma özelliğini koruyan gıda ürünleri, dernekler aracılığıyla, orman, sokak ve barınak hayvanlarının beslenmesi için bağışlanıyor. Proje kapsamında, 2018 yılında 641 ton gıda bağışında bulunduk. Bununla birlikte, Mersin ve Antalya meyve-sebze depolarından 298 ton gıda, çiftlik hayvanlarının beslenmesi için verildi.

2018 yılı Kasım ayında satış niteliği geçmiş bakliyat, makarna, bebek maması, çerez, hazır çorba, unlu mamullerin, hayvan yemi olarak ikincil satış operasyonuna başladık. Ürünler dağıtım merkezlerinden ilgili firma tarafından teslim alınarak, belirli fiyatlar doğrultusunda hayvan yemi üreticilerine teslim ediliyor. Bu kapsamda 2018 yılında 29 ton ürünün satışını gerçekleştirdik.

Mağazalarımızın etrafındaki sokak hayvanlarının temiz ve sağlıklı bir ortamda beslenebilmesi için 2016 yılında mağazalarımızın önüne özel tasarım mama kapları koymaya başladık. 9 ildeki 61 Migros ve Macrocenter mağazamızın kapılarının önünde bulunan mama alanlarındaki kedi ve köpek mamaları günlük olarak tazeleniyor. Sokak hayvanlarını beslemek isteyen müşterilerimize de uygun fiyatlı ve pratik çözüm sağlıyoruz. 100 gr’lık paketler halinde satışa sunduğumuz “Dostluk Maması” ile sokaktaki kedi ve köpeklerin bir öğünlük mama ihtiyacı karşılanıyor.