MİGROS İLE SAĞLIKLI BÜYÜYORUM

Küçük yaşlarda edinilen davranış değişikliklerinin daha etkili olduğu görüşünden yola çıkarak, toplum sağlığına yönelik farkındalık çalışmalarında önce çocuklara yöneliyoruz. ‘Sağlıklı ve İyi yaşam’ bilincinin çocuklarda daha yaygın ve güçlü olarak yerleşmesi için 2016 yılından bu yana Migros ile Sağlıklı Büyüyorum projesini yürütüyoruz.

3 yılda, 70 ildeki 396 Migros mağazasında gerçekleştirdiğimiz çocuklar için mağaza turları, gönüllü mağaza müdürlerimiz tarafından, çevre muhitlerdeki çocuklar ve ailelerinin mağazalarımıza davet edilmesiyle gerçekleşiyor. ‘Sağlıklı ve İyi Yaşam’ eğitimi alan çocuklar; meyve-sebzelerin faydalarından, ürünlerin raflara ulaşana kadar geçirdiği kontrol süreçlerine, İyi Tarım Uygulamaları’ndan, etiket okumanın inceliklerine kadar birçok bilgiye ulaşıyor. Çocuklara ayrıca, mağazalardaki atık toplama kutularının faydaları ve atıklarını geri dönüşüme kazandırarak daha iyi bir gelecek için yapabilecekleri katkılar anlatılıyor. Dengeli beslenme ve hareket etmenin öneminin vurgulandığı turlarda çocuklara Migros Sağlıklı Büyüme Rehberi hediye ediliyor. Ayrıca, 24 yılda 1 milyon çocuğu ücretsiz tiyatroyla buluşturan 23 Nisan Migros Çocuk Tiyatrosu Şenliğinin son üç yıldır gerçekleştirilen gösterimlerinin sonunda, çalışanlarımız izleyici çocuklara Gıda Güvenliği Derneği ile hazırlanan “Migros Sağlıklı Büyüme Rehberi” eşliğinde İyi Yaşam eğitimi veriyor.

Migros ile Sağlıklı Büyüyorum projesi kapsamında son 3 yılda gerçekleştirilen eğitim ve etkinlikler kapsamında 160.627 çocuğa ulaşmıştır.