TOPLUMSAL KATKI SAĞLAYAN İŞ BİRLİKLERİMİZ

“Özel Sporculara Özel Destek” kampanyası 2016 yılı itibarıyla Minik Sporcular projesine dönüştürüldü. Mağazalarımızda satılan Procter&Gamble ürünlerinden elde edilen gelirin bir bölümünün Özel Olimpiyatlar Türkiye Komitesi’ne bağışlanmasıyla, 2-7 yaş arasında özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların koordinasyon becerilerinin artmasına ve yaşıtlarıyla birlikte sosyalleşmelerine olanak sağlanıyor. 16 yılda 11 milyon Migros müşterisinin katkılarıyla, 6.238 özel genç ve çocuğun spor ile tanışmasına destek olundu. Ariel (P&G) ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle yürütülen ve gelenekselleşen “Çocuk Kıyafeti Bağış Kampanyası” 9 yıldır devam ediyor. Proje kapsamında mağazalarımızda toplanan ve Ariel ile yıkanıp temizlenen 705 bin kıyafet, TOG tarafından 288 bin çocuğa ulaştırıldı.

Domestos ile gerçekleştirdiğimiz “Hijyenik Tuvalet, Sağlıklı Gelecek” kampanyası kapsamında mağazalarımızdan alınan her bir Domestos için ihtiyaç sahibi okullara ürün bağışı yapıldı. Bu iş birliğiyle Gaziantep, Van, Diyarbakır ve Antalya illerindeki 150 binden fazla çocuğun eğitim gördüğü 119 okulun tuvaletlerinin bir yıllık Domestos ihtiyacı karşılandı.

Finish’in “Tasarruf Sözü” hareketi kapsamında gerçekleştirilen kampanya ile katılımcılar, son yükledikleri fatura üzerinden bir önceki aya göre tasarruf ettikleri bedele denk gelen oranda tüm Migros mağazalarında geçerli Finish Quantum indirimi kazandı. Proje kapsamında 3,5 milyon su ve buna bağlı olarak 16.000 TL’lik tasarruf sağlandı. Yine Finish ile beraber yürütülen Su Elçileri projesiyle suyun önemi ve su kaynaklarının korunması için 8 bin çocuğa mağazalarımızda eğitimler verildi.

Lipton Ice Tea ile 2 yıldır düzenlediğimiz “Rengarenk Okullar” kampanyası kapsamında Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın (TOG) desteği ile eskimiş ve tadilat ihtiyacı olan 5 okulun iç ve dış boyası yenilenerek çocukların hayatları renklendirildi.

Kadınların ekonomik olarak güçlenmesine katkı sağlamak üzere hayata geçirdiğimiz “Kalbe İşleyen Kadınlar” projesi kapsamında, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın desteklediği el emeğiyle üretilen 30.000 adet kalp şeklindeki lavanta keseleri, Vernel Max ile beraber mağazalarımızda satışa sunuldu.

Olmuksan International Paper (Olmuksan IP) ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ile 2019 yılında yapılan plastik kapak toplama projesi kapsamında 2 adet tekerlekli sandalye bağışına destek olundu.

Her yıl, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, Migros mağazalarına Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı bağış kutuları kuruluyor. Aynı dönemde, bağışta bulunmak isteyen Migros müşterileri, yüzde 50 indirimle satılan oyuncak, çocuk kitapları ve kırtasiye ürünlerinden alarak dernek aracılığı ile çocuklara ulaştırabiliyor. Çocuklarda okuma alışkanlığının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla müşterilerimiz ile ortak hareket ederek Herkese Kitap Vakfı’nı destekliyoruz. Mağazalarımızdan indirimli olarak aldıkları veya evlerinden getirdikleri kitapları Herkese Kitap Vakfı kolilerine bırakan müşterilerimiz bugüne dek 58.588 adet kitabın toplanmasına ve Türkiye’nin dört bir yanındaki okullara ulaştırılmasına katkı sağladı.